Eredményhirdetés: Ady Endre ösztöndíjpályázat nyertesei 2020/21
A család- és ifjúságügyért felelős államtitkár jóváhagyta a Székelyföldi Tehetségsegítő Tanács által, az NTP-ADY-M-20-0005 azonosítószámú pályázat keretében előterjesztett ösztöndíjas tanulók listáját.
NTP-HTTSZ-M-19-003 - beszámoló
2019. július - 2020. decembere között "Székelyföldi tehetséggondozás" címmel bonyolított pályázatot a Székelyföldi Tehetségsegítő Tanács, melynek keretében az alábbi programok valósultak meg.
Ady Endre pályázati felhívás a 2020-2021-es tanévre
Ady Endre-ösztöndíj tehetséges, romániai magyar nyelvű közoktatásban résztvevő VI-XII osztályos tanulók támogatására (2020/2021-es tanév)
Az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő megbízásából (az Emberi Erőforrások Minisztériumának Nemzeti Tehetség Programja keretében) a Székelyföldi Tehetségsegítő Tanács az NTP-ADY-M-20 kódszámú pályázat alapján nyílt pályázatot hirdet a romániai magyar nyelvű közoktatásban résztvevő, kiemelkedően tehetséges, szociálisan hátrányos helyzetű tanulók támogatására. (2020/2021-es tanév)
Ady Endre ösztöndíj - beszámoló
Az Ady Endre ösztöndíj-program fő célkitűzése, a szociálisan hátrányos helyzetű, ugyanakkor jó tanulmányi eredményekkel rendelkező diákok támogatása. Sikerrel valósult meg 87 magyar nyelven tanuló diák pénzügyi támogatása a pályázat által, mely olyan lehetőségeket biztosít számukra, melyeket a családok önerőböl, az esetek nagytöbbségében, nem tudnak biztosítani.
Székelyföldi Kincskereső - műhelymunkák
Az idei év legjobb csapata: Erdővidéki kutatócskák
Eredményhirdetés: Ady Endre-ösztöndíj a 2019–2020-as tanévre
A magyarországi család- és ifjúságügyért felelős államtitkár 2020. március 23-án jóváhagyta a Székelyföldi Tehetségsegítő Tanács által, az NTP-ADY-M-19 azonosítószámú pályázat keretében előterjesztett ösztöndíjas tanulók listáját.
SzTT gyűlés 2020. február
Kisebb csoportban ugyan, de nagyon eredményesen zajlott a megbeszélés. A következőkről egyeztettünk:
Játékosan, logikusan! - beszámoló
A Székelyföldi Tehetségsegítő Tanács célkitűzése, hogy a szervezett tehetséggondozást mozdítsa előre és támogassa a térségben, hogy az arra kiképzett pedagógusok helyben tudják megadni azon segítségeket a gyerekeknek, melyek tehetségük kibontakoztatásához szükségesek. A legérzékenyebb korban tartjuk fontosnak elkezdeni a tehetséggondozást, ezért az óvodapedagógusok és az óvodások egy kiemelt célcsoportot képeznek. Ahhoz, hogy az óvonők minél felkészültebbek legyenek a tehetségek felfedezésében és gondozásában, a projekt segítségével ilyen jellegű képzéseket valósítottunk meg.
Ady Endre pályázati felhívás a 2019-2020-as tanévre
Ady Endre-ösztöndíj tehetséges, romániai magyar nyelvű közoktatásban résztvevő VI-XII osztályos tanulók támogatására (2019/2020-as tanév)